Запорізька область йде впевненим шляхом створення нових громад

Дата: 21.12.2016 10:21

В облдержадміністрації відбувся навчальний семінар для територіальних громад, утворених у 2016 році, який пройшов під головуванням заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Зінаїди Бойко. Учасники заходу обговорили організаційно-правові питання роботи місцевої ради об’єднаної територіальної громади, особливості організаційно-правової роботи місцевих рад, бюджету, надання освітніх та медичних послуг, тощо.

За словами Зінаїди Бойко, на цей час в області вже створено 24 об’єднані територіальні громади, з них шість створено у минулому та 18 у цьому році.

- В 10-ти новоутворених територіальних громадах вже відбулися перші місцеві вибори. Ще сім громад очікують рішення Центральної виборчої комісії щодо призначення перших місцевих виборів. Стосовно однієї громади облдержадміністрація готує звернення до Центральної виборчої комісії щодо призначення перших місцевих виборів, тому ми сподіваємося на утворення ще однієї громади цього року. Як показала практика, громади потребують певного супроводу та допомоги. Від новоутворених громад надходять звернення щодо надання консультацій, методологічної допомоги, допомоги в оформленні документів тощо. Наступний 2017 рік має стати основним етапом об’єднання, - наголосила Зінаїда Бойко.

За словами регіонального консультанта з правових питань Асоціації міст України, заступника директора Агенції регіонального розвитку Запорізької області Маргарити Трипольської, на кожному етапі формування, об’єднання та діяльності громади будуть підтримувати фахівці. Після виборів у громадах повинна пройти перша сесія, саме з цього приводу виникає чимало питань. Також на першій сесії рекомендується прийняти рішення про реорганізацію шляхом приєднання юридичних осіб сільських, селищних рад, що об’єдналися, до юридичної особи сільської, селищної, міської ради адміністративного центру громади. Також на першій сесії рекомендується призначити в.о. старости.

- У нас вже зроблена велика робота, є свої успіхи, але це лише частина від необхідного. Люди чекають на позитивні результати проведеної роботи, я сподіваюся, що разом ми зможемо реалізувати всі намічені нами плани. Облдержадміністрація та експерти регіонального відділення Асоціації міст України мають разом вирішувати всі питання та крок за кроком йти шляхом розвитку громад, - наголосила Зінаїда Бойко.

Довідково: цього року в області створено 18 громад, зокрема: Долинська сільська територіальна громада Запорізького району, Біленьківська сільська територіальна громада Запорізького району, Малотокмачанська сільська територіальна громада Оріхівського району, Таврійська сільська територіальна громада Оріхівського району, Ботіївська сільська територіальна громада Приазовського району, Остриківська сільська територіальна громада Токмацького району, Осипенківська сільська територіальна громада Бердянського району, Комишуваська селищна територіальна громада Оріхівського району, Гірсівська сільська територіальна громада Приазовського району, Приморська міська територіальна громада Приморського району, Великобілозерська сільська територіальна громада Великобілозерського району, Гуляйпільська міська територіальна громада Гуляйпільського району, Широківська сільська територіальна громада Запорізького району, Водянська сільська територіальна громада Кам’янсько-Дніпровського району, Кам’янсько-Дніпровська міська територіальна громада Кам’янсько-Дніпровського району, Чернігівська селищна територіальна громада Чернігівського району, Оріхівська міська територіальна громада Оріхівського району, Павлівська сільська територіальна громада Вільнянського району.