Павлівська громада
Вільнянський район, Запорізька область

Святкування Масляної

                             

 

                                        На перехресті зими та весни…                                                          

                                                             Масляна, воротися!

                                                             До Великодня простягнися,

                                                            Від Великодня до Петра,

                                                            А від Петра та до тепла...

 

               Свято Масляної  здавна пов’язувалося із весняним пробудженням природи. Масляну святкували в Україні, ще в язичницькі часи, коли поклонялися Сонцю. З приходом християнства всі язичницькі звичаї поступово викорінювалися, однак традиція святкувати Масляну залишилася.

               Завжди Масляна святкувалася перед Великим постом, причому щороку в різний час, так як Великдень, яким закінчується піст, не має чіткої дати.

              Пробуджувати весну піснями та іграми, а відновлювати сили – смакуючи млинці, і не тільки, у кращих народних традиціях взялися 12 березня у Нововасилівському СБНТД. Організаторами цього масового заходу стала Павлівська сільрада на чолі з головою А.Клименком та директором будинку культури К.Плахотею.

              Хотілося б відзначити, що Масляна завжди святкувалася з розмахом. Ось і наше свято набуло яскравого народного колориту. У концертній програмі свята прийняли участь  народний  самодіяльний фольклорний колектив «Журавка», танцювальний колектив «Форс» та ін.

              Слід  відзначити участь у Масляній учнів та вчителів Нововасилівського  НВК, які продемонстрували  свою талановитість не тільки у концертній програмі свята, а й в декоративному оформленні місця проведення. Гості ж з Вільнянська – учні Вільнянської ЗОШ №2 та Вільнянської ЗОШ №3 подарували глядачам настрій, пісні та незабутнє театральне дійство. Улюбленцем свята для багатьох мешканців сільради став земляк – Максим Плахотя, який звеселяв народ народними піснями та своєю грою на акордеоні.

              Влаштоване свято у Нововасилівці вийшло на славу: тут можна було і поспівати, і повеселитися, і посмакувати гарячими млинцями та пиріжками, які, до речі, тут же і випікалися, а ще рибною юшкою, кулішем, шашликами. Були розваги і для маленьких учасників свята: можна було пострибати на батуті та підкріпитися солодощами. Їх тут було на різний смак: тістечка, солодка вата, попкорн і багато іншого.

             Однією з прикметних яскравих традицій на Масляну є спалювання опудала. Вважалося, що разом із спаленим опудалом люди позбавляються від всіх негараздів і напастей, які супроводжували їх у минулому. У ритуальному вогнищі прагнули спалити всі старі і непотрібні речі, щоб згодом вони повернулися оновленими і принесли в будинок достаток і процвітання.

              На нововасилівському масовому гулянні також не пропустили цього яскравого феєричного видовища, яким і завершилося святкування Масляної. Хоча весняна погода ще не встановилася, та ось такі яскраві Сонячні свята наповнюють душу теплом та світлом.

Спонсорами свята виступили  кафе «Аліса», НВП «Сортостанція», фермер Фокін.

Виручені  благодійні кошти на ярмарку було передано землякам - бійцям АТО  55-артилерійської бригади.

Щиро сподіваємося, що святкування Масляної привнесло у ваше життя трохи сонечка, гарного настрою в очікуванні Весни.

                                                    З Масницею вітаємо
                                                    І достатку вам бажаємо,
                                                    І в хаті, і на дворі,
                                                    У золоті  і в сріблі!« повернутися до списку новин